21 Eylül 2019 Cumartesi

 

Grafik Tasarım Bölümü öğretime başladığı 1994 yılından bu yana çağdaş eğitimin gerekleri olan teknolojik ve sosyal gelişmeleri takip ederek, kaliteli öğretim elemanı ve eğitim prensibiyle, bünyesinde araştıran, düşünen, sosyal, toplumun estetik zevklerini yönlendirebilecek, nitelikli tasarımcı-sanatçı yetiştirmeyi hedeflemiş; yaratıcılığa ve yeniliğe açık bir bölümdür.


Bölümümüzün amacı; öğrencilerimizin hızla gelişen/değişen toplumsal beklentiler doğrultusunda evrensel boyutta değerlerin oluşturulmasına ve yönlendirilmesine yönelik görsel iletişimi estetik normlarla birleştiren yaratıcı tasarımlar üretmesini sağlamaktır.
Bölümümüzde eğitim-öğretim süreci Temel Sanat Eğitimi ile başlayıp, Temel Grafik Eğitimi, Tipografi, Yayın Grafiği, Endüstri Grafiği, Reklam Grafiği, Bilgisayar Grafiği, Reklamcılık ve Halkla Ilişkiler, Fotografçılık, Multimedia ve Web Tasarımına Giriş, Matbaacılık, Reklam Fotografçılığı, Portfolio, Grafik Sanat Tarihi, Estetik, Sanat Felsefesi dersleriyle desteklenerek başarılı grafik tasarımcı/sanatçı adayları yetiştirmeyi ilke haline getirmiştir.

Grafik Tasarım Bölümü bünyesinde iki farklı bilgisayar sistemi (Mac/PC) destekli eğitim verilmektedir. Bilgisayar atölyeleri 17 kişilik öğrenci gruplarına konforlu bir ortamda ders yapabilmelerine olanacak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca bölüm bünyesinde fotoğraf stüdyosu, baskı/desen atölyeleri de bulunmaktadır.